INCARCARE

Ce anume cauti?

Actualitate

VIDEO: Adrian Bibu a început campania electorală cu stângul

La finalul şedinţei de Consiliu Local Sibiu, proaspătul consilier local PNL, Adrian Bibu, a ţinut să prezinte mai multe propuneri cu iz electoral. El este conform unor declaraţii publice unicul candidat al partidului pe lista internă, pentru fotoliul de primar al Sibiului. Cel puţin deocamdată.
Cu o foaie în mână, Bibu a citit propunerile de interes ecologic. El dorea ca Primăria Sibiu să ia o decizie pentru a nu mai folosi linguriţe şi alte produse de plastic în instituţie, dar şi la evenimentele finanţate de Consiliul Local Sibiu, după modelul unei recente decizii a Consiliului Judeţean Sibiu.

După ce şi-a lecturat discursul pregătit în faţa consilierilor, dar nu şi a camerelor care transmit şedinţa online, pentru că acestea se închid la finalizarea ordinei de zi, Adrian Bibu a primit un răspuns scurt şi la obiect de la Astrid Fodor, primarul Sibiului: Primăria a dat de mult notă internă să nu se mai folosească obiecte de plastic de unică folosinţă. Drept dovadă chiar pe masa consilierilor erau pahare de hârtie şi apă la butelie de sticlă, nu plastic. Tot Fodor i-a spus că toate evenimentele finanţate de Primărie au stipulat prin ghid interdicţia de a folosi aceste obiecte de plastic. Ca o doamnă, la final, tot Fodor l-a scuzat pe Bibu că nu ştia aceste informaţii… pentru că e mai nou în Consiliul Local Sibiu.

VIDEO discurs Adrian Bibu şi răspuns Adrian Fodor.

Etichete:

Recomandam sa citesti si