INCARCARE

Ce anume cauti?

Actualitate

Ziua 8: Pompierii ISU au reluat căutarea Adelinei

Pompierii militari din cadrul Inspectoratului pentru Situații de Urgență “Cpt Dumitru Croitoru” al județului Sibiu au reluat în această dimineață misiunea de căutare a micuței Adelina. Fetița a căzut în râul Cibin marți 23 iunie, în jurul orei 18:00. De asemenea, în colaborare cu Serviciul de Gospodărire a Apelor se va interveni în vederea reducerii debitului râului Cibin pentru optimizarea misiunii forțelor. Eforturile militarilor sunt concentrate continuu pentru îndeplinirea misiunii.

Aceasta se desfășoară în echipe mixte astfel :

– echipe de pompieri militari cu două bărci pneumatice și accesorile din dotare, în perimetrul dintre localitatea Bungard și Turnul Roșu pe suprafața apei și malurile râului Cibin;

– echipe de pompieri militari alături de un echipaj de scafandri din cadrul ISU Brașov în zona străzii Orzului din municipiul Sibiu.

 

 

Etichete:

Recomandam sa citesti si