INCARCARE

Ce anume cauti?

Actualitate

Concert special de colinde pregătit pentru copiii din plasament

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului a organizat un concert de colinde, susținut în sala de ședințe a Consiliului Județean Sibiu pentru copiii aflați în centrele de plasament.

Toți copiii au intrat în atmosfera magică a Sărbătorilor de iarnă. Grupul de colindători format din Robert Târnăveanu, Anca Mărginean și Izabela Tomiță au adus spiritul sărbătorilor de iarnă în cadrul unui concert de colinde special organizat pentru aceștia astăzi, 23 decembrie 2019, ora 11.30.

La inițiativa artistului de muzică populară, Robert Târnăveanu și a directorului general, Laura Camelia Vîlsan copiii din centre au avut parte de un concert de colinde plin de emoție și sensibilitate.

Este săptămâna în care ne pregătim de Crăciun. Și nu doar material ci și spiritual. Sunt fericit că, prin muzica mea pot aduce zâmbete copiilor din centrele de plasament. Împreună cu colegele mele pregătesc concertul acesta de colinde cu multă grijă şi emoţie, vreau să transmit tuturor ce mult înseamnă pentru mine familia, sărbătorile petrecute cu cei dragi, acasă. Voi cânta din tot sufletul pentru acești copii!”, a declarat Robert Târnăveanu.

Să dăruiești este cel mai de preț gest pe care-l poți face pentru cineva, de aceea m-am gândit să le dăruiesc copiilor noștri un minunat concert de colinde oferit de niște oameni extraordinari. Mă bucur foarte mult că Robert a venit cu această idee și apreciez nespus implicarea sa în viața beneficiarilor noștri. Mulțumiri speciale artiștilor care-i colindă pe copii și care sunt alături de noi de câte ori îi invităm la evenmentele pe care le organizăm.”, a declarat directorul general, Laura Camelia Vîlsan.

La final de eveniment toți copiii au fost invitați la o felie de cozonac și un pahar de suc donate de către artistul de muzică populară, Robert Târnăveanu.

Etichete:

Recomandam sa citesti si