INCARCARE

Ce anume cauti?

Actualitate Sport

Team Bucur face echipă bună cu CSM Sibiu la echitație

În perioada 16-19 septembrie, a avut loc la Atena, Campionatul Balcanic de Sărituri peste Obstacole, unde Team Bucur și CSM Sibiu au obținut rezultate spectaculoase.

Echipa României, din care au făcut parte și sibiencele, Anastasia Manea cu Horse Gym’s Chayton, respectiv Sofia Bene cu Aida Diva, a reușit la această competiție de o dificultate extremă, să urce pe prima poziție a clasamentului la copii. Sibiul a fost reprezentat de cele două fete care au concurat alături de alți doi copii, din echipe ale altor țări. Pentru sportivele noastre a fost prima participare la Balcaniada și se pare că a fost de bun augur, întorcându-se acasă cu medalii și făcând astfel cunoscut numele județului nostru.

La individual Sofia Semenov cu Cupido G a reușit la juniori să obțină medalia de argint, dar și locul 4 în clasamentul final al competiției. De asemenea, Ana Tudoran cu Arunna s-au clasat pe poziția a patra, la echipe junior, în timp ce Ionel Bucur cu Cassius S au reușit să urce pe locul 4 în primele două probe la seniori.

Sportivii Team Bucur și CSM Sibiu se pregătesc intens în această perioadă pentru Finala Forta- Echipe Seniori, Echipe Juniori, Amatori, programată în perioada 7-10 octombrie, la Prejmer în județul Brașov, unde speră să revină acasă cu toate medalile de aur ale concursului.