INCARCARE

Ce anume cauti?

Sport

Prima victorie FCH cu Marius Măldărășanu pe banca tehnică

A.F.C. Hermannstadt a avut primul amical, în care îl are ca tehnician pe Marius Măldărășanu, meci pe care l-a și câștigat, scor 1-0 în duelul cu Gaz Metan Mediaș. Singurul gol al partidei a fost marcat de Raul Opruț pentru FCH din lovitură liberă în minutul 32, în timp ce Ionuț Năstăsie a ratat un penalty în minutul 20.

Gaziștii au ratat și ei o serie de ocazii, în special în actul secund, însă nu au găsit drumul spre gol. Tehnicianul Mihai Teja a rulat aproape tot lotul pe care îl are la dispoziție în acest, în cadrul căruia se regăsesc mai mulți jucători în probe. Pentru Gaz Metan urmează săptămâna viitoare 2 jocuri de verificare în deplasare, cu Rapid București și FK Csíkszereda.

Pe parcursul reprizei a II-a, tehnicianul sibienilor a mai introdus pe teren pe Muțiu, Vodă, Issah, Elbers, Constantin, Popescu, Balaure, Plazonja, Niță, Bucuroiu, Șter și încă doi fotbaliști aflați în probe.