fbpx
INCARCARE

Ce anume cauti?

Judet

Lista vice-primarilor din judeţ

Până în prezent aproape toate primăriile din judeţ şi-au ales vice-primarii, excepţie făcând comuna Chirpăr, acolo unde urmează să aibă loc o nouă convocare a Consiliului Local zilele acestea. Din numărul total de vice-primari USL are până în prezent 45, PDL 14, PPDD 2, FDGR 2 ŞI PARTIDA ROMILOR 1.

Iată lista vice-primarilor:

1. Sibiu – Astrid Fodor (FDGR), Virgil Popa (USL)

2. Mediaş – Petrescu George Stelian (USL)
3. Agnita – Niculescu Dan (PP-DD)
4. Avrig- Frăticiu Gheorghe (USL)
5. Cisnădie – Krech Johann (FDGR)
6. Copşa Mică – Comiza Cornel (USL)
7. Dumbrăveni – Deac Elena (USL)
8. Miercurea Sibiului – Ludoşan Ioan (PDL)
9. Ocna Sibiului – Predescu George (USL)
10. Sălişte – Bordea Andrei Aurel (USL)
11. Tălmaciu – Moroianu Mihail Radu (USL)
12. Alma – Fetean Eugen (USL)
13. Alţâna – Dengel Gunter (USL)
14. Apoldu de Jos – Buzan Nicolae Florin (USL)
15. Arpaşu de Jos – Bucur Mircea (USL)
16. Aţel – Aldea Ioan Ovidiu (USL)
17. Axente Sever – Szabo Carol Liviu (PDL)
18. Bazna – Lică Gheorghe (USL)
19. Biertan – Florea Maria (USL)
20. Bârghiş – Popirad Gheorghe (USL)
21. Blăjel – Hancu Gheorghe (USL)
22. Boiţa – Bădilă Toma (USL)
23. Brateiu – Vâlcea Ion Constantin (PDL)
24. Brădeni – Şchiopotă Emil (PDL)
25. Bruiu – Râşnoveanu Marius (PDL)
26. Chirpăr –
27. Cârţa – Sădeanu Ioan Ciprian (USL)
28. Cârţişoara – Cîrţan Vasilică Sorin (USL)
29. Cristian – Gligor Ioan (USL)
30. Dîrlos – Martin Ioniţă (USL)
31. Gura Râului – Arsenie George (USL)
32. Hoghilag – Szomboti Ion (USL)
33. Iacobeni – Maca Ioan (USL)
34. Jina – Beschiu Gheorghe Vasile (PDL)
35. Laslea – Jeleriu Gheorghe (USL)
36. Loamneş – Rusu Nicolae (USL)
37. Ludoş – Pleşa Ilie (USL)
38. Marpod – Brătilă Ioan Emil (USL)
39. Merghindeal – Bârsan Marius (USL)
40. Micăsasa – Streza Vasile (USL)
41. Mihăileni – Gâdea Eugen (USL)
42. Moşna – Rus Marius (Partida Romilor)
43. Nocrich – Musoaie Adrian (PDL)
44. Orlat – Milea Ioan (PDL)
45. Păuca – Guşan Vasile (USL)
46. Poiana Sibiului – Iovi Adrian Pavel (USL)
47. Poplaca – Budin Vasile (USL)
48. Porumbacu de Jos – Martincu Dorel (PDL)
49. Racoviţa – Trifu Claudiu Valer (PP-DD)
50. Răşinari – Iliuţ Adrian (USL)
51. Râu Sadului – Minea Daniel Dumitru (PDL)
52. Roşia – David Ioan (USL)
53. Sadu – Veştemean Ionuţ (PDL)
54. Slimnic – Poplăcean Ioan (PDL)
55. Şeica Mare – Benghea Florin (PDL)
56. Şeica Mică – Ivan Chirion Irinel (USL)
57. Şelimbăr – Grecu Marius (USL)
58. Şura Mare – Bischin Gheorghe (USL)
59. Şura Mică – Cândea Ştefan (USL)
60. Tilişca – Petrea Ioan (USL)
61. Târnava – Ungur Gavril (PDL)
62. Turnu Roşu – Mihai Toma  (USL)
63. Valea Viilor – Lazăr Elena – (USL)
64. Vurpăr – Aldea Cornel (USL)
Etichete:

Recomandam sa citesti si