fbpx
INCARCARE

Ce anume cauti?

Judet Sport

FOTO- Zilele Sportive Rășinari 2020 și-a desemnat câștigătorii

Zilele Sportive Rășinari 2020, proiect cofinanțat de către Primăria Comunei Rășinari în cadrul Agendei Sportive prin Asociația Sportivă Păltiniș Rășinari și Direcția Județeană pentru Sport și Tineret Sibiu în cadrul Programelor Ministerului Tineretului și Sportului (P1- Program de centre de tineret al MTS și P2- Program Sportul pentru Toți al MTS) și-a desemnat câștigătorii. Știrea inițială poate fi citită aici.

Rășinarul a devenit joi, 22 octombrie, gazda celei de-a XI-a, a acțiunii “ Zilele Sportive Rașinari 2020”, unde concurenții au dovedit că merită să căștige premile competilor de fotbal, cros, tenis de masă și șah.

Rezultate competiții
CROS
CROS FETE
Ciclul primar
Cls. I-II
Locul I – PLEȘA ANDRA STEFANIA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul II – CĂRSTEA ȘTEFANIA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – VIDRIGHIN ANDREEA, , Șc. Gim. Octavian Goga
Cls. III-IV
Locul I – OLTEAN ANAMARIA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – CIOROGAR RAISA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – BĂRA STEFANIA, Șc. Gim. Octavian Goga
Gimnaziu
Cls. V-VI
Locul I – ILIUȚ DENISA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – PLEȘA IONELA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – CÎRĂ IZABELA, Șc. Gim. Octavian Goga
Cls. VII-VIII
Locul I – PLEȘA MANUELA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – MENGESIUS DENISA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – GREBENEA GEORGIANA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
CROS BĂIEȚI

FOTO- Zilele Sportive Rășinari 2020 și-a desemnat câștigătorii
Ciclul primar
Cls. I-II
Locul I – MUȚIU DRAGOȘ GABRIEL, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul II – BUCUR MARCU, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – BĂRA CAIUS, Șc. Gim. Octavian Goga
Cls. III-IV
Locul I – NECTARIE BOZDOGHINĂ, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – NEGRU DAVID, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – NEAG DOMINIC, Șc. Gim. Octavian Goga
Gimnaziu
Cls. V-VI
Locul I – CÎRA FLAVIUS, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – URDEA RAUL, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – STOICA RAUL, Șc. Gim. Octavian Goga
Cls. VII-VIII
Locul I – ȚICHINDELEAN ANDREI, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – DRAGOE ALEXANDRU, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – BOGDAN ROBERT, Șc. Gim. Octavian Goga
FOTBAL
Ciclul primar
LOCUL 1 – Echipa de fotbal , Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 – Echipa de fotbal, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu

FOTO- Zilele Sportive Rășinari 2020 și-a desemnat câștigătorii
Gimnaziu
LOCUL 1 – Echipa de fotbal , Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 – Echipa de fotbal, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
TENIS DE MASA
LOCUL 1 ȚICHINDELEAN ANDREI, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 DRAGOE ALEXANDRU, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 3 CHIRILĂ SEBASTIAN, Șc. Gim. Octavian Goga
ȘAH
LOCUL 1 BLEZU ALEXANDRA, Șc. ,, Regina Maria” Sibiu
LOCUL 2 ILCUȘIU ȘTEFAN, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 3 CRĂCEA NATALIA, Șc. Gim. Octavian Goga

FOTO- Zilele Sportive Rășinari 2020 și-a desemnat câștigătorii„FELICITĂRI TUTUROR PARTICIPANȚILOR ȘI ÎN MOD SPECIAL CÂȘTIGĂTORILOR!”, este mesajul transmis de Bogdan Bucur, primarul comunei Rășinari.

Etichete:

Recomandam sa citesti si