INCARCARE

Ce anume cauti?

Sport

CSU Sibiu s-a calificat în ultimul act al Cupei României

CSU Sibiu și Dinamo s-au luptat pentru calificarea în ultimul act al competiției. Partida s-a terminat pentru galben-albaștrii cu o victorie, scor 82-78. Prima repriză sibienii au fost cei care au condus și s-au aflat în frunte, intrând la pauză cu zece puncte avans, 43-33. În partea a doua, dinamoviștii au revenit când sibienii au ratat multe aruncări și au recuperat patru puncte, 62-54 pentru CSU, cu zece minute înainte de final.Replica lui CSU a fost oferită de Cooper, Tohătan, Tamulis și Pratt care și-au readus echipa în avantaj.

Partida dintre CSU Sibiu și CSM Oradea se va disputa mâine de la ora 19,30. Meciul va fi transmis în direct pe Digi Sport. Acest meci constituie o șansă pentru sibieni ca să câștige prima cupă din istorie.